ПЕРЕДАТИ ПОКАЗНИКИ ТА ОПЛАТИТИ  ОПЛАТА

 

 

 

 • Головна
 • Новини
 • Розподіл між споживачами обсягу спожитих у будівлі комунальних послуг

Розподіл між споживачами обсягу спожитих у будівлі комунальних послуг

   26 березня 2022 року були внесені зміни до Методики розподілу між споживачами обсягу спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої Наказом Міністерства розвитку громад та територій №315 від 22.11.2018 р.

     Методика буде застосовуватися по відношенню до всіх без виключення споживачів.

     Всі комунальні послуги, що споживає багатоквартирний будинок - це спільна відповідальність мешканців цього будинку та його співвласників. Перехід до таких принципів на рівні держави було започатковано іще в 2015 році із прийняттям Закону Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку. Методика, затверджена Наказом Мінрегіону №315, логічно продовжує трансформаційні процеси і спрямована на досягнення кінцевої мети - навчити кожного споживача як коректному та вчасному обліку індивідуально спожитого, так і випрацювати спільну відповідальність мешканців багатоквартирного будинку за спожиті комунальні послуги.

     Можливі три варіанти, в залежності від наявності чи відсутності загальнобудинкового лічильнику води.

 1. Для будинків, де встановлено загальнобудинковий лічильник води і всі споживачі мають індивідуальні лічильники:

- ідеальний та найбільш безболісний випадок, коли обсяг спожитої води за показаннями загальнобудинкового лічильника за місяць розподіляється пропорційно між всіма квартирами і відповідає фактичному споживанню (за умови коректної та вчасної передачі показань лічильників споживачами щомісяця)

 1. Для будинків, де встановлено загальнобудинковий лічильник води, але частина споживачів має квартирні лічильники, а частина - ні:

- менш сприятливий для споживача варіант, але перевагу, знову ж таки, матимуть абоненти з квартирними лічильниками, які вчасно та коректно передають Вишгородському МКП «Водоканал» показання (щомісяця з 25 по 30 (31) число), адже вони будуть вирахувані з загального обсягу, що підлягає розподілу. В зоні ризику опиняються абоненти БЕЗ індивідуальних лічильників - більша частину небалансу (різниця між показаннями загальнобудинкового та всіх індивідуальних лічильників у будинку) впаде саме на їхні плечі.

 1. Для будинків, в яких не встановлено загальнобудинковий лічильник води:

- за розрахунковим методом: за аналогією з попереднім варіантом, більш комфортно почуватимуться споживачі з квартирними лічильниками, які щомісяця передають підприємству показання своїх лічильників.

    ВАЖЛИВО: розподіл спожитої води відобразиться також і у розподілі послуги з водовідведення. Обсяг перерозподілу може мати як додатне, так і від’ємне значення.

Для того, щоб зменшити перевантаження через перерозподіл необхідно:

 • вчасно і в повному обсязі передавати щомісяця з 25 по 30(31) число показання індивідуальних лічильників;
 • обов’язково встановити індивідуальний лічильник, якщо його не було;
 • дотримуватися міжповірочного періоду лічильника (раз на 4 роки);
 • поцікавитися в управителя будинку (ОСББ, Управляючої компанії), чи визначено в Договорі з Вишгородським МКП «Водоканал» витрати води на загальнобудинкові потреби;
 • пересвідчитися, що управитель будинку засвідчує Актами всі витоки із внутрішньобудинкових мереж із встановленням винної особи, адже інакше втрати ляжуть також на плечі споживачів.

   Розподіл спожитої води згідно нової Методики відобразиться і на розподілі послуги з водовідведення.

   Просимо поставитися з розумінням до того, що Підприємство не є ініціатором таких нововведень, а лише керується у своїй діяльності чинними нормативними Актами Міністерства розвитку громад та територій України. Детальніше ознайомитися з Методикою можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1502-18#Text

    

 

 

Вишгородське МКП “Водоканал”

Диспетчер - 22-722 (цілодобово)

Адреса:
07300, вул.Набережна, 8-а,
м. Вишгород,  Київська обл.
Телефон, факс:
(04596) 23-354 (приймальня)
Графік  роботи підприємства :

 • пн.- чт. з 08-00 до 17-00,
 • пт.: з 08-00 до 16 00,
 • сб,нд.:  вихідний день

Обідня перерва з 12:00  до 13:00

Де ми знаходимось