ПЕРЕДАТИ ПОКАЗНИКИ ТА ОПЛАТИТИ  ОПЛАТА

 

 

 

  • Головна
  • Новини
  • Вишгородське МПК «Водоканал» нагадує про різні моделі організації договірних відносин для різних категорій споживачів

Вишгородське МПК «Водоканал» нагадує

про різні моделі організації договірних відносин для різних категорій споживачів

     Вишгородське  МКП «Водоканал» інформує, що згідно ст. 12  закону України «Про житлово – комунальні послуги» від 09.11.2017 р. №2189 –VІІІ (зі змінами від 01.05.2021 р. №1060-ІХ) та п.14 «Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 року №690 (зі змінами від 02.02.2022 р. №85), надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

    Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до закону. Договори про надання комунальних послуг можуть затверджуватися окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір, індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем, колективний договір) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач (співвласник багатоквартирного будинку, власник будівлі, у тому числі власник індивідуального садибного житлового будинку), колективний споживач).

   Відповідно до норм статті 14 Закону України «Про житлово – комунальні послуги»,  за рішенням співвласників багатоквартирного будинку, прийнятим відповідно до закону, з виконавцем відповідної комунальної послуги  укладається договір про надання комунальних послуг, а саме:

1) індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем, що укладається кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно, за умови що співвласники прийняли рішення про вибір відповідної моделі організації договірних відносин та дійшли згоди з виконавцем комунальної послуги щодо розміру плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку;

2) колективний договір, що укладається від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою;

3) договір про надання комунальних послуг з колективним споживачем, що укладається з об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір.

  Співвласники багатоквартирного будинку (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) самостійно обирають одну з моделей організації договірних відносин, визначених цією частиною, за кожним видом комунальних послуг (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії).

  У межах одного багатоквартирного будинку дозволяється обрання різних моделей організації договірних відносин за різними видами комунальних послуг.

 Прийняття рішень співвласників багатоквартирного будинку про вибір моделі організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг здійснюється відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р.  №417-VІІІ  (зі змінами від  10.06.2018 р. №2189 – VІІІ), яким передбачено, що такі рішення мають прийматися на зборах співвласників. Рішення  вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

  Для укладення будь – якої моделі договірних відносин необхідно надати Вишгородському МКП «Водоканал» копію рішення загальних зборів щодо обраного варіанту оформлення договору (Протокол надати затвердженої форми згідно наказу №203 від 25.08.2015 р. Мінрегіону окремо по кожному будинку).

 Вибір співвласниками багатоквартирного будинку моделі організації договірних відносин та укладення відповідного договору з виконавцем комунальної послуги безпосередньо впливає на структуру платіжки споживача.

  Враховуючи вищевикладене, підприємство наголошує на необхідності прийняття співвласниками багатоквартирного житлового будинку  рішення, визначившись з моделлю організації договірних відносин з  Вишгородським МКП «Водоканал», як виконавцем комунальних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.

   Якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не оберуть одну з моделей організації договірних відносин між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником будинку буде укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги з урахуванням особливостей п. 5 ст. 13 Закону України «Про житлово – комунальні послуги».

Вишгородське МКП “Водоканал”

Диспетчер - 22-722 (цілодобово)

Адреса:
07300, вул.Набережна, 8-а,
м. Вишгород,  Київська обл.
Телефон, факс:
(04596) 23-354 (приймальня)
Графік  роботи підприємства :

  • пн.- чт. з 08-00 до 17-00,
  • пт.: з 08-00 до 16 00,
  • сб,нд.:  вихідний день

Обідня перерва з 12:00  до 13:00

Де ми знаходимось