ПЕРЕДАТИ ПОКАЗНИКИ ТА ОПЛАТИТИ  ОПЛАТА

 

 

 

  • Головна
  • Новини
  • Зміни до Закону України "Про житлово-комунальні послуги"

Шановні споживачі послуг!

   Вишгородське МКП «Водоканал» повідомляє, що в 01 травня 2021 року внесено зміни до Закону України «Про житлово комунальні послуги».

   Нова редакція Закону України «Про житлово комунальні послуги» передбачає оновлений порядок укладання договорів.

   Відтак, статтею 14 Закону передбачено,  що договір про надання комунальної послуги  в багатоквартирному будинку укладається виконавцем на підставі прийнятого співвласниками багатоквартирного  будинку рішення про обрання моделі договірних відносин.

   Відповідно до вимог ч.7 ст.10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» рішення зборів співвласників оформляється  протоколом, який підписується усіма співвласниками (їх представниками), які взяли участь у зборах, кожен з яких ставить підпис під відповідним варіантом голосування  ("за", "проти", "утримався"), за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики.

    Вимогами ч.6 ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» зазначено: рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

Співвласники багатоквартирного будинку самостійно обирають одну з моделей організації договірних відносин за кожним видом комунальної послуги, передбачених даним Законом. У межах одного багатоквартирного будинку дозволяється обрання різних моделей організації договірних відносин за різними видами комунальних послуг.

Законом передбачено наступні моделі договірних відносин:

1) індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем, що укладається кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно, за умови що співвласники прийняли рішення про вибір відповідної моделі договірних відносин та дійшли згоди з виконавцем комунальної послуги щодо розміру плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку;

2) колективний договір, що укладається від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою;

3) договір про надання комунальних послуг з колективним споживачем, що укладається з об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об'єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір.

   У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.

   Індивідуальний договір (публічний договір приєднання)  вважається укладеним, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги.

  Публічні договори приєднання про надання комунальних послуг з власниками індивідуальних (садибних) житлових будинків вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги такий власник не вчинив дій щодо відключення (відмови) від комунальної послуги.

  Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 690 від 05.07.2019р.

  Наразі Вишгородське МКП «Водоканал»  чекає прийняття та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 690 від 05.07.2019р., а саме прийняття індивідуального договору (публічного договору приєднання).

  Відразу після прийняття змін до постанови, Вишгородське МКП «Водоканал» на власному  сайті https://www.vyshhorodvodokanal.com.ua опублікує публічний договір та розпочне процедуру укладення індивідуальних договорів.

  Вишгородське МКП «Водоканал» закликає кожного бути відповідальним, детальніше ознайомитися з оновленими вимогами  Закону України  «Про житлово-комунальні послуги», зважити всі «за» та «проти» та, своєчасно прийняти рішення та обрати саме ту модель договірних відносин в яких зацікавлені саме Ви та як найшвидше повідомити Вишгородське МКП «Водоканал»  про прийняте вами рішення. Для співвласників багатоквартирного будинку надати протокол загальних зборів з поіменним рішенням співвласників із зазначенням площі приміщень.

 

 

 

 

 

 

 

 

Вишгородське МКП “Водоканал”

Диспетчер - 22-722 (цілодобово)

Адреса:
07300, вул.Набережна, 8-а,
м. Вишгород,  Київська обл.
Телефон, факс:
(04596) 23-354 (приймальня)
Графік  роботи підприємства :

  • пн.- чт. з 08-00 до 17-00,
  • пт.: з 08-00 до 16 00,
  • сб,нд.:  вихідний день

Обідня перерва з 12:00  до 13:00

Де ми знаходимось